1994 State Track and Field Championships |
Under 12 Girls 1500 m Walk | Teresa Kymantas
| Silver
|
Under 12 Boys 70 m | Dean Gorrell | Gold |
Under 12 Boys 100 m | Dean Gorrell | Silver |
1995 State Track and Field Championships |
Under 10 Girls 800 m | Christine Bauer | Bronze |
Under 10 Girls 1100 m Walk | Christine Bauer | Silver |
Under 14 Girls 800 m | Fiona Jensen | Bronze |
Under 14 Girls 1500 m | Fiona Jensen | Silver |
Under 13 Boys 400 m | Dean Gorrell | Gold |
1995 State Cross Country Championships |
Under 10 Girls 1500 m | Christine Bauer | Bronze |
Under 14 Girls 3000 m | Fiona Jensen | Silver |
1996 State Multi-Event Championships |
Under 10 Girls | Sophie Nelson | Silver |
1996 State Track and Field Championships |
Under 10 Girls 70 m | Sophie Nelson | Gold |
Under 10 Girls 100 m | Sophie Nelson | Gold |
Under 10 Girls Long Jump | Sophie Nelson | Gold |
Under 11 Girls 1500 m Walk | Christine Bauer | Bronze |
Under 11 Girls Discus | Rebecca Hinkley | Silver |
Under 11 Boys 1500 m Walk | Russell Binnion | Bronze |
1997 State Track and Field Championships |
Under 11 Girls 70 m | Sophie Nelson | Gold |
Under 11 Girls 100 m | Sophie Nelson | Gold |
Under 11 Girls Long Jump | Sophie Nelson | Bronze |
Under 11 Girls Triple Jump | Sophie Nelson | Bronze |
Under 12 Girls 1500 m | Christine Bauer | Bronze |
Under 11 Girls Javelin | Rebecca Hinkley | Bronze |
1997 State Cross Country Championships |
Under 9 Boys Teams | Alex Rowarth | Silver |
1998 State Multi-Event Championships |
Under 10 Girls | Jessica Gulli | Silver |
1998 State Track and Field Championships |
Under 12 Girls 70 m | Sophie Nelson | Bronze |
Under 12 Girls 100 m | Sophie Nelson | Silver |
Under 12 Girls 200 m | Sophie Nelson | Silver |
Under 12 Girls Triple Jump | Sophie Nelson | Bronze |
Under 10 Boys 80 m Hurdles | Hayden Graham | Gold |
Under 11 Boys 80 m Hurdles | Tyson Mahon | Silver |
1998 State Cross Country Championships |
Under 9 Boys Teams | Frank Cahir | Silver |
Under 14 Boys Teams | Adam Vivian | Bronze |
1999 State Multi-Event Championships |
Under 13 Girls | Sophie Nelson | Bronze |
1999 State Track and Field Championships |
Under 10 Girls 60 m Hurdles | Anna Masek | Silver |
Under 11 Girls 60 m Hurdles | Jessica Gulli | Gold |
Under 11 Girls 80 m Hurdles | Jessica Gulli | Bronze |
Under 13 Girls 100 m | Sophie Nelson | Gold |
Under 13 Girls 200 m | Sophie Nelson | Gold |
Under 13 Girls Long Jump | Sophie Nelson | Bronze |
Under 13 Girls Triple Jump | Sophie Nelson | Bronze |
Under 15 Girls Long Jump | Erin Millard | Silver |
Under 15 Girls Triple Jump | Erin Millard | Silver |
Under 10 Boys 100 m | Max O'Connor | Silver |
Under 12 Boys 400 m | Tyson Mahon | Gold |
Under 12 Boys 800 m | Tyson Mahon | Gold |
Under 12 Boys 1500 m | Tyson Mahon | Gold |
Under 14 Boys 1500 m Walk | Russell Binnion | Silver |
1999 State Cross Country Championships |
Under 12 Boys 2000 m | Tyson Mahon | Gold |
2000 State Multi-Event Championships |
Under 14 Girls | Sophie Nelson | Gold |
2000 State Track and Field Championships |
Under 14 Girls 100 m | Sophie Nelson | Gold |
Under 14 Girls 200 m | Sophie Nelson | Gold |
Under 14 Girls 400 m | Sophie Nelson | Bronze |
Under 9 Boys 60 m Hurdles | Scott Grant | Silver |
2000 State Cross Country Championships |
Under 11 Girls Teams | Elise Whittaker | Silver |
2001 State Track and Field Championships |
Under 11 Girls Javelin | Ellie Rowarth | Bronze |
Under 13 Girls 80 m Hurdles | Jessica Gulli | Bronze |
Under 15 Girls 100 m | Sophie Nelson | Bronze |
Under 13 Boys Javelin | Hayden Graham | Bronze |
Under 15 Boys High Jump | Cameron Grant | Bronze |
2001 State Cross Country Championships |
Under 10 Girls Teams | Holly Lipson | Silver |
Under 12 Girls Teams | Elise Whittaker | Silver |
2001 State Relay Championships |
Under 9 Girls 4 x 200 m | Molly Blanchonette, Kelsey Buchanan, Kaitlyn Schnyder | Gold |
Under 13 Girls 4 x 200 m | Monique Booth, Anna Masek | Bronze |
Under 13 Mixed 4 x 100 m | Monique Booth, Anna Masek | Gold |
Under 13 Girls Medley | Monique Booth, Anna Masek | Bronze |
Under 14 Girls 4 x 200 m | Jessica Gulli | Bronze |
Under 14 Mixed 4 x 100 m | Jessica Gulli, Todd Purcer | Silver |
2002 State Multi-Event Championships |
Under 14 Girls | Jessica Gulli | Silver |
2002 State Track and Field Championships |
Under 14 Girls 100 m | Jessica Gulli | Bronze |
Under 14 Girls 80 m Hurdles | Jessica Gulli | Gold |
Under 10 Boys High Jump | Jordan Hooper | Silver |
Under 14 Boys 1500 m walk | Alex Rowarth | Silver |
Under 14 Boys High Jump | Marc Smith | Gold |
2002 State Cross Country Championships |
Under 9 Girls Teams | Molly Blanchonette | Bronze |
Under 11 Girls Teams | Holly Lipson, Kate Sly | Gold |
Under 13 Girls Teams | Elise Whittaker | Gold |
Under 11 Boys Teams | Ryan Abbott | Bronze |
Under 14 Boys Teams | Alex Rowarth | Bronze |
2002 State Relay Championships |
Under 14 Girls 4 x 100 m | Anna Masek | Bronze |
Under 14 Girls 4 x 200 m | Anna Masek | Gold |
Under 14 Girls Medley | Anna Masek | Silver |
Under 9 Mixed Medley | Tyson Hooper | Gold |
Under 14 Boys 4 x 100 m | Zac Bean | Bronze |
2003 State Track and Field Championships |
Under 10 Girls 70 m | Molly Blanchonette | Bronze |
Under 13 Girls Javelin | Ellie Rowarth | Silver |
Under 15 Girls 100 m | Jessica Gulli | Silver |
Under 15 Girls 200 m | Jessica Gulli | Silver |
Under 15 Girls 90 m Hurdles | Jessica Gulli | Gold |
Under 15 Girls 300 m Hurdles | Jessica Gulli | Gold |
Under 11 Boys High Jump | Jordan Hooper | Silver |
Under 13 Boys 1500 m | Tom Allan | Bronze |
Under 15 Boys 100 m | Marc Smiith | Bronze |
Under 15 Boys High Jump | Marc Smith | Silver |
Under 15 Boys Javelin | Hayden Graham | Bronze |
2003 State Cross Country Championships |
Under 11 Girls Teams | Eliza Curnow | Silver |
Under 12 Girls Teams | Holly Lipson, Kate Sly | Silver |
Under 14 Girls Teams | Elise Whittaker | Bronze |
Under 10 Boys Teams | Keith Wrzuszczak | Bronze |
Under 12 Boys Teams | Ryan Abbott | Bronze |
Under 13 Boys 3000m | Tom Allan | Bronze |
Under 13 Boys Teams | Tom Allan | Gold |
2003 State Relay Championships |
Under 9 Girls 4 x 200 m | Kelsey Marshman | Gold |
Under 13 Girls Medley | Kate Sly | Bronze |
Under 14 Girls 4 x 200m | Jessie Couch | Bronze |
Under 15 Girls 4 x 100 m | Monique Booth | Gold |
Under 15 Girls 4 x 200 m | Monique Booth, Anna Masek | Gold |
Under 9 Mixed 4 x 100 m | Kelsey Marshman | Silver |
Under 9 Mixed 4 x 100 m | Joseph Couch | Silver |
Under 15 Mixed 4 x 100 m | Monique Booth | Gold |
2004 State Track and Field Championships |
Under 9 Girls Long Jump | Kelsey Marshman | Bronze |
Under 11 Girls 60 m Hurdles | Jessi Canny | Silver |
Under 11 Girls 80 m Hurdles | Jessi Canny | Silver |
Under 14 Girls 300 m Hurdles | Jessie Couch | Silver |
Under 14 Girls Javelin | Ellie Rowarth | Bronze |
Under 15 Girls 100 m | Monique Booth | Bronze |
Under 15 Girls 300 m Hurdles | Monique Booth | Bronze |
Under 12 Boys High Jump | Jordan Hooper | Silver |
2004 State Cross Country Championships |
Under 13 Girls 3000 m | Kate Sly | Bronze |
Under 13 Girls Teams | Kate Sly, Holly Lipson | Silver |
Under 15 Girls Teams | Elise Whittaker | Bronze |
Under 12 Boys Teams | Jeremy Vogrin, Tim Vogrin | Silver |
2004 State Relay Championships |
Under 9 Girls 4 x 200 m | Ella Vernon | Gold |
Under 9 Girls Medley | Ella Vernon | Gold |
Under 10 Girls Medley | Louise Daniels, Kelsey Marshman | Silver |
Under 12 Girls 4 x 100 m | Molly Blanchonette, Jessi Canny | Silver |
Under 12 Girls Medley | Molly Blanchonette, Jessi Canny | Bronze |
Under 15 Girls 4 x 100 m | Jessie Couch | Bronze |
Under 15 Girls 4 x 200 m | Jessie Couch | Gold |
Under 15 Girls Medley | Jessie Couch | Silver |
Under 13 Boys 4 x 100 m | Anthony Mackus | Gold |
Under 13 Boys 4 x 200 m | Anthony Mackus | Gold |
Under 13 Boys Medley | Jordan Hooper | Bronze |
Under 9 Mixed 4 x 100 m | Lochie Donne | Bronze |
Under 10 Mixed 4 x 100 m | Kelsey Marshman, Joseph Couch | Gold |
2005 State Track and Field Championships |
Under 10 Girls Long Jump | Kelsey Marshman | Bronze |
Under 12 Girls 60 m Hurdles | Jessi Canny | Bronze |
Under 12 Girls 80 m Hurdles | Jessi Canny | Silver |
Under 12 Girls Long Jump | Kaitlyn Schnyder | Bronze |
Under 14 Girls 800 m | Kate Sly | Bronze |
Under 14 Girls 1500 m | Kate Sly | Gold |
Under 15 Girls 200 m | Jessie Couch | Silver |
Under 15 Girls 300 m Hurdles | Jessie Couch | Silver |
Under 15 Girls Javelin | Ellie Rowarth | Gold |
Under 13 Boys 300 m Hurdles | Anthony Mackus | Silver |
Under 13 Boys High Jump | Jordan Hooper | Bronze |
2005 State Cross Country Championships |
Under 11 Girls Teams | Hayley Everitt | Bronze |
Under 14 Girls 3000m | Kate Sly | Gold |
Under 14 Girls Teams | Kate Sly | Gold |
Under 13 Boys Teams | Jeremy Vogrin, Tim Vogrin, Andrew Scott | Silver |
2005 State Relay Championships |
Under 11 Girls Medley | Zoe Donne, Kelsey Marshman | Silver |
Under 13 Girls 4 x 100 m | Molly Blanchonette, Jessi Canny | Silver |
Under 13 Girls Medley | Molly Blanchonette, Jessi Canny | Bronze |
Under 14 Boys 4 x 100 m | Anthony Mackus | Silver |
Under 14 Boys Medley | Anthony Mackus, Tim Vogrin | Silver |
2006 State Track and Field Championships |
Under 14 Girls Triple Jump | Emily Ross | Silver |
Under 15 Girls 800 m | Kate Sly | Silver |
Under 15 Girls 1500 m | Kate Sly | Gold |
Under 12 Boys 1500 m Walk | Lewis Clark | Gold |
Under 14 Boys 90 m Hurdles | Anthony Mackus | Gold |
Under 14 Boys 300 m Hurdles | Anthony Mackus | Gold |
2006 State Cross Country Championships |
Under 15 Girls 3000m | Kate Sly | Gold |
Under 15 Girls Teams | Kate Sly, Holly Lipson | Gold |
Under 9 Boys Teams | Hayden Scott | Bronze |
Under 12 Boys Teams | Lewis Clark | Bronze |
2007 State Track and Field Championships |
Under 13 Boys 1500 m Walk | Lewis Clark | Gold |
Under 14 Boys 300 m Hurdles | Sean Marshman | Bronze |
Under 15 Boys 1500 m Walk | Jeremy Vogrin | Gold |
Under 15 Javelin | Jeremy Vogrin | Bronze |
2007 State Cross Country Championships |
Under 12 Boys Teams | Luke Vogrin | Silver |
2007 State Relay Championships |
Under 14 Girls 4 x 100m | Emily Johnston | Bronze |
Under 13 Boys 4 x 100 m | Joseph Couch | Bronze |
Under 14 Mixed 4 x 200m | Sarah Bredebusch | Bronze |
Under 15 Mixed 4 x 200m | Molly Blanchonette | Bronze |
2008 State Track and Field Championships |
Under 14 Boys 1500 m Walk | Lewis Clark | Gold |
2008 State Relay Championships |
Under 9 Girls 4 x 100m | Alexandra Clarke | Bronze |
Under 12 Girls Medley | Emily Meeson | Bronze |
Under 15 Girls Medley | Emily Johnston | Silver |
Under 15 Girls 4 x 200m | Sarah Bredebusch, Emily Johnston | Bronze |
Under 11 Boys 4 x 100m | Ben Farrell, Jordan Gibson | Bronze |
Under 11 Boys 4 x 200m | Jordan Gibson | Silver |
Under 11 Boys Medley | Ben Farrell | Silver |
Under 14 Boys 4 x 200m | David Kenny | Silver |
Under 15 Mixed 4 x 200m | Emily Johnston | Silver |
2009 State Track and Field Championships |
Under 15 Boys 1500 m Walk | Lewis Clark | Gold |
2009 State Cross Country Championships |
Under 12 Girls Teams | Teagan Madden | Silver |
Under 11 Boys Teams | James Longley | Gold |
2009 State Relay Championships |
Under 11 Girls 4 x 100m | Teagan Madden | Silver |
Under 12 Girls 4 x 200m | Georgia Boal | Bronze |
Under 9 Mixed 4 x 100m | Mia Gross | Silver |
Under 9 Mixed 4 x 100m | Thomas Scott | Silver |
2010 State Track and Field Championships |
Under 11 Girls High Jump | Zoe Perkins | Bronze |
Under 9 Boys 800m | Thomas Scott | Bronze |
2010 State Cross Country Championships |
Under 12 Boys Teams | James Longley | Gold |
2011 State Relay Championships |
Under 9 Girls 4 x 100m | Harriet Fortey, Olivia Gross | Bronze |
Under 10 Girls 4 x 100m | Elly Bayes, Mia Gross | Gold |
Under 10 Girls 4 x 200m | Mia Gross | Gold |
Under 10 Girls Medley | Annie Coulsell | Silver |
Under 12 Girls 4 x 100m | Teagan Madden | Silver |
Under 12 Girls 4 x 200m | Lily Bayes, Teagan Madden | Bronze |
Under 9 Boys 4 x 200m | Caleb Morrissey, Archie Vernon | Silver |
Under 9 Boys Medley | Caleb Morrissey, Archie Vernon | Gold |
Under 11 Boys 4 x 100m | Liam Stonehouse | Gold |
Under 11 Boys 4 x 200m | Liam Stonehouse | Bronze |
Under 12 Boys 4 x 200m | Jack Stanton | Bronze |
Under 9 Mixed 4 x 100m | Olivia Gross, Caleb Morrissey | Bronze |
Under 9 Mixed 4 x 200m | Harriet Fortey, Isabella Robinson, Zoe Sandner | Bronze |
Under 10 Mixed 4 x 100m | Elly Bayes, Mia Gross | Gold |
Under 10 Mixed 4 x 200m | Elly Bayes, Cody Chafer | Bronze |
Under 12 Mixed 4 x 200m | Teagan Madden | Gold |
2011 State Track and Field Championships |
Under 13 Girls 100m | Georgia Boal | Silver |
Under 13 Girls 200m | Georgia Boal | Gold |
Under 9 Boys 200m | Archie Vernon | Gold |
Under 9 Boys 400m | Archie Vernon | Silver |
2011 State Cross Country Championships |
Under 12 Girls Teams | Crystal Larcombe | Gold |
2012 State Relay Championships |
Under 10 Girls 4 x 100m | Isabella Robinson, Olivia Gross, Harriet Fortey | Gold |
Under 10 Girls 4 x 200m | Isabella Robinson, Olivia Gross, Harriet Fortey | Bronze |
Under 11 Girls 4 x 100m | Mia Gross | Bronze |
Under 11 Girls 4 x 200m | Mia Gross | Bronze |
Under 11 Girls Medley | Mia Gross | Silver |
Under 13 Girls 4 x 100m | Teagan Madden | Silver |
Under 10 Boys 4 x 200m | Caleb Morrissy, Archie Vernon | Gold |
Under 12 Boys 4 x 100m | Liam Stonehouse, Zedaki Copland | Silver |
Under 12 Boys 4 x 200m | Liam Stonehouse | Silver |
Under 13 Boys 4 x 200m | Jack Stanton, Mitchell Chafer, Harvey Murrant | Bronze |
Under 11 Mixed 4 x 200m | Annie Coulsell, Cody Chafer | Silver |
2012 State Track and Field Championships |
Under 11 Girls 400m | Mia Gross | Bronze |
Under 12 Girls High Jump | Kelsey Bews | Bronze |
2013 State Track and Field Championships
|
Under 14 Girls 800m | Crystal Larcombe | Bronze |
Under 14 Girls 300m Hurdles | Lily Bayes | Silver |
Under 9 Boys 200m | Lachlan Grist | Gold |
Under 9 Boys 400m
| Lachlan Grist | Gold |
Under 9 Boys 800m
| Lachlan Grist | Silver |
Under 11 Boys 800m | Kane Loftus
| Bronze |